Co to są wędzidełka?

Budowa i funkcje

Wędzidełka obecne w jamie ustnej to włókniste fałdy, które łącza ze sobą dwie struktury anatomiczne. W jamie ustnej wyróżniamy wędzidełko wargi górnej, wargi dolnej, policzków i języka. Najczęstszymi wędzidełkami, których kształt i długość należy korygować są wędzidełko języka i wargi górnej. Wędzidełko języka to fałd błony śluzowej, który zwykle możesz zobaczyć po uniesieniu języka ku górze. Wędzidełko wargi górnej zobaczysz po odciągnięciu wargi górnej do góry, wędzidełko wargi dolnej po odciągnięciu wargi dolnej do dołu, łączą one błonę śluzową wargi i dziąsło skeratynizowane.

Język i jego mobilność decydują o poprawności wykonywania wielu czynności poza naszą świadomością m.in. oddychania, połykania, żucia, mówienia, utrzymania higieny jamy ustnej. Nieprawidłowa budowa wędzidełka języka/ankyloglosja może spowodować wiele nieprawidłowych zachowań czy funkcji w obrębie narządu żucia m.in. nieprawidłową pozycję spoczynkową języka, nieprawidłowy tor oddechowy, napięciowe bóle głowy, zaburzenia postawy ciała.

Ścisła wsółpraca ze specjalistami

Sukces naszych zabiegów

Sukcesem naszych zabiegów uwolnienia/przecięcia/plastyki wędzidełek jest ścisła współpraca ze specjalistami, ortodontami, neurologopedami, terapeutami miofunkcjonalnymi i fizjoterapeutami. Bardzo ważne jest przestrzeganie określonej procedury postępowania przed, w trakcie i po zabiegu.

Maksymalny efekt

Doświadczenie i precyzja

Zabiegi przeprowadzane w naszej klinice opierają się przede wszystkim na niepowtarzalnej precyzji zabiegu uzyskanej zarówno dzięki doświadczeniu operatora, jak również powiększeniu pola zabiegowego i odpowiedniego instrumentarium. Zabiegi te charakteryzuje maksymalny efekt przy minimalnej inwazyjności.

Nie wykonujemy zabiegów u Pacjentów nieprzygotowanych miofunkcjonalnie przez neurologopedę.

Ważne informacje

Jak przygotować się do konsultacji
więcej
więcej
więcej

Umów się na wizytę

w dogodnej dla Ciebie formie

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda

Borzymowska 19
03-565 Warszawa Targówek

Godziny otwarcia
  • poniedziałek 08:00–20:00
  • wtorek 08:00–20:00
  • środa 08:00–20:00
  • czwartek 08:00–20:00
  • piątek 08:00–20:00
  • sobota 08:00–14:00
  • niedziela Zamknięte
© 2024
DENTALOVE
dentysta, stomatolog Warszawa Targówek