dentalove warszawa dentalove warszawa


Stomatologia zachowawcza

Leczenie i profilaktyka próchnicy

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Leczenie ubytków próchniczych

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii obejmujący profilaktykę oraz leczenie ubytków.

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest podstawową zasadą, która minimalizuje ryzyko wystąpienia próchnicy. Niestety nie daje ona pełnej gwarancji, że w zębach nie pojawią się ubytki. Dlatego tak ważne są regularne kontrole w gabinecie dentystycznym.

W ramach stomatologii zachowawczej dentysta dokonuje przeglądu stanu uzębienia. W przypadku znalezienia ubytków leczy dotknięte próchnicą zęby. Leczenie to obejmuje oczyszczenie zęba z próchnicy a następnie wypełnienie ubytku materiałem światłoutwardzalnym. W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie kanałowe.

W naszym gabinecie korzystamy z najlepszych materiałów, gwarantując wysoką jakość i trwałość wykonanych wypełnień. Zapewniamy także znieczulenie, dzięki któremu leczenie jest bezbolesne.

Właściwa higiena jamy ustnej oraz usuwanie próchnicy zapobiega rozwojowi innych chorób i schorzeń w całym organizmie.

Bezbolesne i estetyczne leczenie

Piękny uśmiech bez bólu

Choć leczenie zębów nie kojarzy się nikomu z niczym przyjemnym to nowoczesne rozwiązania pozwalają na całkowitą eliminację bólu podczas usuwania próchnicy. Dzięki temu nawet dzieci nie będą obawiać się kolejnej wizyty u dentysty. Nasza oferta obejmuje szereg zabiegów, które pozwolą cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Poza leczeniem próchnicy, oferujemy naszym Pacjentom zabiegi wzmacniające zęby i chroniące dziąsła, które minimalizują ryzyko wstąpienia ubytków.

W naszym gabinecie w ramach zabiegów stomatologii zachowawczej oferujemy:
• kompleksowe badania kontrolne;
• profilaktykę próchnicy u dzieci i dorosłych – lakowanie, lakierowanie;
• leczenie próchnicy – wypełnienia;
• stomatologię estetyczną – licówki, rekonstrukcje, odbudowa na włóknie szklanym;
• wybielanie zębów;
• leczenie nadwrażliwości;
• usuwanie złogów nazębnych ultradźwiękami, piaskowanie;
• endodoncję, czyli chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych oraz prawidłowe ich wypełnienie.

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety stomatologii zachowawczej

Zdrowe zęby – zdrowy organizm

Odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty pozwalają na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia próchnicy. Ładne, zdrowe zęby to nie jedyna korzyść, jaką niesie ze sobą dbanie o higienę jamy ustnej. Zdrowe zęby to zdrowy organizm – próchnica może przyczyniać się do rozwoju innych chorób, dlatego tak ważne jest zadbanie nie tylko o ładny wygląd, ale o też zdrowie swoich zębów.

Stomatologia zachowawcza pozwala na:

Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Pani Magda – najlepsza Dentystka jaka przyszło mi spotkać 🙂 jest ciepła i profesjonalna, pełna pasji. Będę wracać

Magdalena W.


Najlepszy gabinet stomatologiczny w jakim byłam, a Pani Magda to najdelikatniejszy i najbardziej profesjonalny stomatolog!(…)

Urszulka J.


(…)Profesjonalizm, przyjazna atmosfera i leczenie bez bólu to jest to co wyróżnia Dentalove spośród innych prywatnych gabinetów. Z czystym sumieniem polecam.

Marlena S.


Gorąco polecam wszystkim, a szczególnie tym którzy boją się wizyt u dentysty! Pani doktor Magda ma niezwykle profesjonalne podejście do pacjenta(…)

Anna S.


nigdy więcej nie powiem że boję się Dentysty 🙂 bardzo przyjemne wnętrze, bardzoooo miła i profesjonalna Pani doktor i równie sympatyczna asystentka i do tego cena(…)

Anka O.

Stomatologia zachowawcza – cennik

Konsultacje i leczenie. Poznaj ceny naszych usług

Konsultacja
100 zł
Znieczulenie
30 zł
Gaz rozweselający do 1 h
150 zł
Wypełnienie kompozytowe
od 250 zł

Zobacz cały cennik »

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Jeśli masz pytania dotyczące leczenia, obawiasz się wizyty u dentysty lub nie znalazłeś wystarczających informacji w powyższym tekście zapoznaj się z odpowiedziami do poniższych pytań. Zebraliśmy tam pytania, które najczęściej słyszymy od naszych Pacjentów.

Jak wygląda pierwsza wizyta w Dentalove?

Pierwsza wizyta jest najważniejszym etapem w procesie całego leczenia. Staramy się poznać problemy oczekiwania i wymagania naszych pacjentów. Wykonujemy niezbędne badania diagnostyczne, rozmawiamy i poznajemy się.

Czy przed wizytą mogę jeść i pić?

Nie jest wskazane jedzenie bezpośrednio przed wizytą, ale nie można też być głodnym. Należy pamiętać, że przed wizytą zęby po jedzeniu powinny być umyte i W razie potrzeby dla pacjentów mamy szczoteczki jednorazowe.

Co to jest wypełnienie?

Wypełnienie jest to jedno z najpowszechniejszych metod odbudowy zniszczonych przez próchnice tkanek zęba. Przywraca jego kształty, funkcje i kolor.

Czy będzie mnie bolało?

Nie, w stomatologii XXI mamy do dyspozycji bardzo dobre szybko działające znieczulenia. Przed podaniem znieczulenia przy pomocy igły jesteśmy w stanie znieczulić śluzówkę powierzchownie tak by nasi pacjenci nie czuli ukucia.

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka