dentalove warszawa dentalove warszawa


Profilaktyka

Zapobieganie chorobom jamy ustnej

Na czym polega profilaktyka

Jak dbać o zęby

Profilaktyka ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu chorobom zębów oraz dziąseł. Podstawą jest właściwa higiena jamy ustnej. Odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów, czyszczenie zębów po każdym posiłku, a także regularne wizyty u stomatologia to najważniejsze zasady profilaktyk.

Bardzo ważne jest wypracowanie odpowiednich nawyków od najmłodszych lat. Dlatego w naszym gabinecie przywiązujemy dużą wagę do edukacji naszych najmłodszych Pacjentów. Nasi specjaliści udzielą odpowiednich rad rodzicom oraz wytłumaczą dzieciom, jak właściwie szorować zęby, aby nie musiały obawiać się wizyty u dentysty.

Choć wydaje się, że osoby dorosłe doskonale wiedzą jak dbać o higienę jamy ustnej, to okazuje się, że wiele z nich popełnia błędy, które prowadzą do powstawania ubytków. Nasi stomatolodzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą jak skutecznie uniknąć próchnicy.

W ramach profilaktyki oferujemy naszym Pacjentom:
• kontrolę stanu uzębienia;
• lakierownie zębów;
• lakowanie zębów;
• fluoryzacja zębów;
• usuwanie osadu;
• usuwanie kamienia nazębnego.

Zapobieganie chorobom zębów i dziąseł

Jak uniknąć próchnicy

Regularne szczotkowanie zębów po każdym posiłku to zasada znana każdemu. Pozwala ona na znaczne zmniejszenie ryzyka powstawania próchnicy. Należy także pamiętać o wizytach kontrolnych u stomatologa. Nawet u osób właściwie dbających o higienę jamy ustnej może pojawiać się próchnica. Często wynika to z niewłaściwego sposobu mycia zębów lub spowodowane jest wadami zgryzu, które uniemożliwiają dotarcie do wszystkich miejsc w trakcie szczotkowania.

Dowiedz się więcej

Podczas regularnych wizyt u dentysty warto skorzystać z zabiegów, które zmniejszają ryzyko pojawienia się próchnicy. Są to bezbolesne zabiegi pozwalające utrzymać właściwą higienę jamy ustnej. Należą do nich między innymi lakowanie zębów, fluoryzacja czy usuwanie osadu. Przynajmniej raz w roku warto wykonać skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego.

Stosując się do powyższych zaleceń można cieszyć się zdrowym uśmiechem oraz nie obawiać się kolejnej wizyty u stomatologa.

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety właściwiej higieny jamy ustnej

Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech

Codzienna higiena jamy ustnej jest dla większości osób naturalnym elementem dnia. Każdy zdaje sobie sprawę z najważniejszej zalety regularnego szczotkowania zębów – zdrowe, ładne zęby. Warto jednak wiedzieć, że właściwa higiena jamy ustnej wpływa pozytywnie także na cały organizm.

Wśród najważniejszych zalet właściwej higieny jamy ustnej należy wymienić:

Odpowiednie nawyki to najprostsza droga do pięknego uśmiechu i zdrowego organizmu. Warto pamiętać o uczeniu ich swoich pociech już od najmłodszych lat.

Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Nigdy nie przypuszczałem, że można polubić wizyty u dentysty:)

Rafał K.


Rewelacja! Dentalove to synonim profesjonalizmu. Jestem pod ogromnym wrażeniem z jaką kulturą zostałem powitany już u progu tego gabinetu.(…)

Łykasz T.


Moj prawie 3 letni synek dal wyleczyc zabka bez problemu , a wszystko to dzieki Pani dr Kasi

Beata T.


(…)Profesjonalnie, bez bolu. Wskazania dostalam na pismie, normalnie bym o wszystkim zapomniala. Szczerze polecam i gabinet i Pania Dr.(…)

Gaba G.


(…)Zapisałam się na kolejną wizytę i juz wiem gdzie i u kogo wyleczenia wszystkie swoją ząbki. Jeśli chcecie wymazać złe wspomnienia to tylko tam ☺ i tylko z tym lekarzem 🙂

Maja J.

Profilaktyka – cennik

Konsultacje i leczenie. Poznaj ceny naszych usług

badanie stomatologiczne / przegląd
100 zł
Profesjonalna wizyta higienizacyjna 1 h
od 300 zł

Zobacz cały cennik »

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Choć dostęp do wiedzy na temat profilaktyki próchnicy nie stanowi problemu to w wielu miejscach można trafić na nieprawdziwe informacje i nie do końca skuteczne sposoby zapobiegania ubytkom. Z tego powodu nasi specjaliści odpowiedzieli na najczęstsze pytania, dotyczące higieny jamy ustnej.

Czy zabiegi profilaktyki bolą?

Nie, są to bezbolesne zabiegi. Pacjenci poddawani higienizacji nie czują bólu.

Co to jest skaling?

Jest to zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się na powierzchniach koron zębów, z użyciem urządzeń ultradźwiękowych.

Jak często należy wykonywać higienizację?

Nie rzadziej niż raz do roku, a najlepiej raz na pół roku. Odstępy czasu ustalamy też z pacjentami indywidualnie.

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka