dentalove warszawa dentalove warszawa


Podtlenek azotu

Nowoczesne znieczulenie

Gaz rozweselający – czyli leczenie bez bólu

Z uśmiechem do dentysty

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych coraz częściej stosuje się podtlenek azotu jako uzupełnienie znieczulenia podczas leczenia stomatologicznego. Pacjent wdycha utleniony azot, co pozwala na wprowadzenie go w stan rozluźnienia i odprężenia. Co istotne, Pacjent pozostaje świadomy podczas przeprowadzania leczenia, jest jedynie nieco oszołomiony. Rozumie i wykonuje polecenia lekarza.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna. W wielu zagranicznych gabinetach stosuje się ją rutynowo.

W trakcie leczenia stomatolog może zmieniać ilość wdychanego przez Pacjenta podtlenku, jeśli jest taka potrzeba. Efekt „rozweselenia” nie utrzymuje się po zaprzestaniu podawania gazu. Po zakończeniu zabiegu podaje się czysty tlen.

Na dwie godziny przed zabiegiem nie powinno się jeść. Nie wszyscy mogą korzystać z tej metody znieczulenia, wśród najważniejszych przeciwwskazań należy wymienić: niedrożność górnych dróg oddechowych, choroby płuc, ciąża czy wady serca.

Efekty naszej pracy

Leczenie bez strachu

Zarówno dorośli jak i dzieci chętnie korzystają z gazu rozweselającego jako metody znieczulenia. Jest to doskonały sposób na zapewnienie swojemu dziecku bezstresowej wizyty u stomatologa. Maluch jest spokojny i zrelaksowany, nie boi się, ale jednocześnie lekarz ma z nim kontakt.

Dowiedz się więcej

Wielu naszych najmłodszych pacjentów przestało obawiać się wizyt u stomatologa właśnie dzięki zastosowaniu podtlenku azotu. To w pełni bezpieczna, skuteczna metoda, która pozwala na wyleczenie ubytków bez niepotrzebnego stresu.

Gaz rozweselający u dorosłych stosujemy najczęściej w przypadku długich zabiegów, także chirurgicznych, ale nie ma przeciwwskazań do podawania go w przypadku prostszego, krótkiego leczenia. Nasi Pacjenci są rozluźnieni podczas przeprowadzania zabiegu i chętnie korzystają z gazu rozweselającego podczas kolejnych wizyt.

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety wykorzystania podtlenku azotu

Kiedy warto stosować gaz rozweselający

Gaz rozweselający, jako przyjemne i bezpieczne rozwiązanie, może być stosowany u większości Pacjentów. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, jak choroby górnych dróg oddechowych czy ciąża, Pacjent może zdecydować się na taką metodę znieczulenia. Są sytuacje, w których specjaliści wręcz zachęcają do skorzystania z niej.

Zastosowanie podtlenku azotu szczególnie korzystne jest:

Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące tej nowoczesnej metody znieczulenia oraz zagwarantują bezbolesne, bezpieczne leczenie.
Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Jestem stałym pacjentem 😉 Już pół szczęki mam z dentalove 🙂

Adrian S.


Pełen profesjonalizm, polecam 🙂

Olga K.


Gabinet Dentalove może być ze wszech miar godny polecenia. Przyjazna, spokojna atmosfera, bardzo wysoka kultura osobista pracowników, wreszcie – profesjonalizm w swoim(…)

Jarek Ch.


Witam wszystkich nie ma słów którymi mogę opisać wdzięczność za opiekę nad moimi zębami trafiłam do kliniki z wielkim strachem przed dentystą a dziś wszystkie zęby mam zdrowe i(…)

Magdalena T.


Dziękuję za piękne ząbki i cierpliwość co do mojej osoby dziś

Ania T.

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Nowoczesne, mało powszechne rozwiązania mogą budzić pewne obawy. W pełni to rozumiemy. Aby przekonać naszych Pacjentów do wyboru podtlenku azotu jako znieczulenia odpowiedzieliśmy na najczęstsze pytania, które padają w naszym gabinecie.

Czy leczenie z gazem rozweselającym jest bezpieczne?

Tak, jest to mieszanina tlenu i podtlenku azotu. Ta mieszanka gazów jest całkowicie bezpieczna dla każdego Pacjenta. W efekcie, zachowujemy same pozytywne wspomnienia z wizyty u dentysty. Podanie podtlenku azotu wprowadza w stan rozluźnienia i niweczy uczucie bólu. Podtlenek azotu to gaz, który nie uczula, nie podrażnia śluzówek, a także nie ma wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, Pacjent, który znajduje się pod wpływem działania gazu, zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

Kiedy stosujemy gaz rozweselający?

Gaz rozweselający świetnie sprawdza się u osób, które nie są w stanie uspokoić skołatanych nerwów przed wizytą. Pomaga rozluźnić się, ale i pozostać w pełni świadomym.

Jakie są przeciwwskazania do leczenie z gazem rozweselającym?

Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych–niedrożność górnych dróg oddechowych, I trymestr ciąży, Choroby psychiczne, Brak współpracy pacjenta, Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis, Rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc, Alkoholizm.

Od jakiego wieku można stosować gaz rozweselający?

Gaz rozweselający można stosować od 4 roku życia.

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka