dentalove warszawa dentalove warszawa


Ortodoncja

Korekta wad zgryzu

Kiedy warto odwiedzić ortodontę?

Najczęstsze wady zgryzu

Wady zgryzu to problem dotykający zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wczesna diagnoza pozwala zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom, jak problemy z przeżuwaniem, próchnica czy wady wymowy. Przy zauważeniu trudności podczas spożywania posiłków, niepokojących zmian u swoich dzieci czy po prostu dla upewnienia się, że nasz zgryz jest w porządku warto wybrać się na konsultację do specjalisty, nawet jeśli zęby wydają się właściwie ułożone.

Ortodonta zajmuję się zarówno diagnozowaniem oraz leczeniem wad zgryzu, jak i profilaktyką.

Do najczęściej występujących wad zgryzu można zaliczyć tyłozgryz – dolne zęby są przesunięte do tyłu względem górnych. Dużo rzadziej występuje sytuacja odwrotna, czyli przodozgryz. Wiele osób decyduje się na wizytę u ortodonty z prozaicznego powodu – zęby są nierówno ułożone. Dla innych pacjentów problemem są zęby odseparowane – między zębami znajdują się „szpary”. Wszystkie te problemy można rozwiązać właściwie dobranym aparatem ortodontycznym.

Proces przygotowania aparatu na zęby

Zanim założysz aparat

Do noszenia stałego aparatu ortodontycznego należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba odwiedzić dentystę i upewnić się, że wszystkie zęby są zdrowe. W przeciwnym razie należy je wyleczyć przed założeniem aparatu. Konieczne jest również oczyszczenie zębów z kamienia poprzez wykonanie piaskowania i scalingu.

Dowiedz się więcej

Podczas wizyty u ortodonty może okazać się, że istnieje konieczność usunięcia jakiegoś zęba – nie znaczy to jednak, że dotyczy to każdego pacjenta. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Do przygotowania aparatu konieczne jest wykonanie pantomogramu, czyli zdjęcia rentgenowskiego szczęki oraz żuchwy, jak również bocznego zdjęcia czaszki. Należy także wykonać wycisk ortodontyczny.

U niektórych pacjentów, przed założeniem aparatu stałego na zęby, wykonuje się separację zębów poprzez umieszczenie między zębami trzonowymi elastycznych elementów, które pozwalają na przygotowanie ich do noszenia aparatu.

Warto pamiętać, że nosząc aparat ortodontyczny konieczne są regularne wizyty kontrolne u ortodonty.

W naszym gabinecie oferujemy:

  • aparaty stałe;
  • aparaty ruchome;
  • aparaty nakładkowe Clear Aligner.

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety aparatów na zęby

Piękny uśmiech – lepsze samopoczucie

Wielu pacjentów trafia do gabinetu ortodontycznego, aby poprawić wygląd swoich zębów. Duża część z nich to osoby nieśmiałe, wstydzące się uśmiechać. Dzięki aparatowi ortodontycznemu zyskują nie tylko zdrowy, piękny uśmiech, ale też odzyskują pewność siebie. Choć większość osób właśnie w tym celu zjawia się w gabinecie ortodontycznym to nie można zapominać, że proste zęby to nie jedyna korzyść jaką niesie ze sobą aparat.

Korekta zgryzu przy pomocy aparatu ortodontycznego ma wiele zalet. Pozwala na:

Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Jestem stałym pacjentem 😉 Już pół szczęki mam z dentalove 🙂

Adrian S.


Pełen profesjonalizm, polecam 🙂

Olga K.


Gabinet Dentalove może być ze wszech miar godny polecenia. Przyjazna, spokojna atmosfera, bardzo wysoka kultura osobista pracowników, wreszcie – profesjonalizm w swoim(…)

Jarek Ch.


Witam wszystkich nie ma słów którymi mogę opisać wdzięczność za opiekę nad moimi zębami trafiłam do kliniki z wielkim strachem przed dentystą a dziś wszystkie zęby mam zdrowe i(…)

Magdalena T.


Dziękuję za piękne ząbki i cierpliwość co do mojej osoby dziś

Ania T.

Ortodoncja – cennik

Konsultacje i leczenie. Poznaj ceny naszych usług

Konsultacja ortodontyczna
150 zł
Wyciski
100 zł
Plan leczenia
100 zł
Aparat metalowy, kryształowy / jeden łuk
1700 – 2700 zł

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Zastanawiasz się czy aparat ortodontyczny jest dla Ciebie? Masz pytania lub wątpliwości dotyczące całego procesu zakładania takiego aparatu? Sprawdź listę poniższych pytań, które najczęściej słyszymy od naszych Pacjentów. Nie znalazłeś interesującej Cię informacji? Skontaktuj się z nami.

W jakim wieku należy rozpocząć leczenie aparatem?

Praktycznie w każdym. Dolną granicę wieku określa gotowość dziecka do współpracy – zwykle 5-cio czy 6-cioletnie dzieci potrafią zaakceptować aparat i w uzasadnionych przypadkach. Górna granica wieku nie istnieje.

Jakie wady zębów leczymy?

Leczymy wszystkie wady zgryzu. Począwszy od zgryzu otwartego, stłoczenia, przodozgryz a skończywszy na lekkich kosmetycznych ustawieniach zębów.

Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

PLeczenie ortodontyczne trwa od kilkunastu miesięcy do 3-4 lat.

Jakie aparaty stosujemy?

Stosujemy aparaty stałe i ruchome aparaty ortodontyczne klasyczne metalowe, estetyczne porcelanowe oraz szyny przeźroczyste Clear Aligner.

Czy założenie aparatu ortodontycznego boli?

Zakładanie aparatu ortodontycznego jest zabieg praktycznie bezbolesny. Na początku leczenia zęby mogą trochę pobolewać, natomiast lekki ból może utrzymać się tylko przez kilka dni.

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka