Leczenie w Dentalove

Skutecznie i bez bólu.

Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Chcemy dać możliwość cieszenia się pięknym uśmiechem każdemu. Zachowując wysoką jakość naszych usług oferujemy leczenie na najwyższym poziomie w miłej atmosferze. W naszych gabinetach używamy tylko materiałów najwyższej jakości. Skupiamy się na przyczynach choroby, szczegółowo analizujemy i planujemy leczenie, aby na koniec cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem.

Leczenie dorosłych

Kompleksowo i skutecznie

W naszym gabinecie zapewniamy kompleksowe usługi stomatologiczne. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki którym możemy zagwarantować nie tylko skuteczne, bezbolesne leczenie, ale także precyzyjną diagnostykę.

Leczenie dzieci

Bezstresowo i bezboleśnie

Dzieci to wyjątkowi Pacjenci. Wiemy jak ważne jest cierpliwe podejście do najmłodszych, dlatego nasi specjaliści poświęcają im wiele uwagi. Chętnie odpowiadając na pytania, tłumacząc dlaczego trzeba dbać o zęby i jak właściwe to robić sprawiają, że dzieci czują się w gabinecie swobodnie i bezpiecznie.

Plastyka Wędzidełek

zabiegi uwolnienia, przecięcia i plastyki wędzidełek

Zabiegi przeprowadzane w naszej klinice opierają się przede wszystkim na niepowtarzalnej precyzji zabiegu uzyskanej zarówno dzięki doświadczeniu operatora, jak również powiększeniu pola zabiegowego i odpowiedniego instrumentarium.

Zakres dostępnych zabiegów

poznaj nasza ofertę

Leczenie w narkozie

Z uśmiechem do dentysty

Narkoza i sedacja – czyli leczenie podczas snu

Wiele osób boi się stomatologa, a co za tym idzie korzysta z usług stomatologicznych tylko w razie bólu. To często doprowadza do bardzo rozległych ubytków, stanów zapalnych i utraty zębów.

Dentalove od początku swojego istnienia stawiamy na walkę z dentofobią. Zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu nasi Pacjenci nie muszą obawiać się wizyty u dentysty. W Dentalove leczymy z gazem rozweselającym, a wyniki tego leczenia przeszły nasze oczekiwania.

Postanowiliśmy pójść o krok do przodu i wprowadzić usługę znieczulenia ogólnego czyli narkozy oraz sedacji.

Narkoza stomatologiczna to nowoczesna metoda znieczulenia stomatologicznego przeznaczona dla Pacjentów którzy panicznie boją się leczenia stomatologicznego. Pacjenci z tzw. „dentofobią”, nie są w stanie i nie chcą z różnych względów poddać się standardowemu znieczuleniu i wizycie dentystycznej. Mowa tutaj zarówno o dorosłych jak i dzieciach oraz pacjentach z różnego rodzaju niepełnosprawnością, upośledzeniem, u których lekarz dentysta nie jest w stanie prawidłowo wykonać leczenia.

Narkoza polega na tym, że pacjent pod okiem lekarza anestezjologa jest wprowadzany w stan snu, który umożliwia stomatologowi przeprowadzenie zabiegu.

W trakcie trwania pacjent nie jest świadomy tego co się dzieje, dlatego też można u niego przeprowadzić kompleksowe leczenie wszystkich zębów. Możemy przeprowadzić zarówno zabiegi implantacyjne, chirurgiczne, protetyczne ale także endodontyczne czy zachowawcze. Całość może trwać nawet kilka godzin. Podczas narkozy nad bezpieczeństwem pacjentem czuwa zespół anestezjologiczny oraz stomatologiczny.

Po takim znieczuleniu pacjent pozostaje pod okiem lekarza jeszcze przez ok.1 h po wybudzeniu. Następnie może wrócić do domu, ale tylko pod okiem osoby towarzyszącej. Osoby dorosłe nie mogą prowadzić samochodu.

Leczenie w narkozie- wbrew ogólnym przekonaniom- jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem odpowiedniego przygotowania gabinetu pod względem personelu, oraz zaplecza anestezjologicznego.

Pacjent który chce skorzystać z takiego rozwiązania dostanie skierowanie na badania oraz zostanie z nim przeprowadzona konsultacja z lekarzem anestezjologiem, który ostatecznie kwalifikuje do zabiegu.

W naszej klinice nad bezpieczeństwem pacjenta w nakrozie czuwa doskonały anestezjolog z wieloletnim doświadczeniem dr Grzegorz Witer- lekarz Medycyny specjalista anestezjologii i intensywnej terapii wraz z pielęgniarką anestezjologiczną Katarzyną Kania

Leczenie z gazem rozweselającym

Z uśmiechem do dentysty

Gaz rozweselający – czyli leczenie bez bólu


W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych coraz częściej stosuje się podtlenek azotu jako uzupełnienie znieczulenia podczas leczenia stomatologicznego. Pacjent wdycha utleniony azot, co pozwala na wprowadzenie go w stan rozluźnienia i odprężenia. Co istotne, Pacjent pozostaje świadomy podczas przeprowadzania leczenia, jest jedynie nieco oszołomiony. Rozumie i wykonuje polecenia lekarza.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna. W wielu zagranicznych gabinetach stosuje się ją rutynowo.

W trakcie leczenia stomatolog może zmieniać ilość wdychanego przez Pacjenta podtlenku, jeśli jest taka potrzeba. Efekt „rozweselenia” nie utrzymuje się po zaprzestaniu podawania gazu. Po zakończeniu zabiegu podaje się czysty tlen.

Na dwie godziny przed zabiegiem nie powinno się jeść. Nie wszyscy mogą korzystać z tej metody znieczulenia, wśród najważniejszych przeciwwskazań należy wymienić: niedrożność górnych dróg oddechowych, choroby płuc, ciąża czy wady serca.

Zalety wykorzystania podtlenku azotu

Kiedy warto stosować gaz rozweselający

Gaz rozweselający, jako przyjemne i bezpieczne rozwiązanie, może być stosowany u większości Pacjentów. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, jak choroby górnych dróg oddechowych czy ciąża, Pacjent może zdecydować się na taką metodę znieczulenia. Są sytuacje, w których specjaliści wręcz zachęcają do skorzystania z niej.

Zastosowanie podtlenku azotu szczególnie korzystne jest:

  • podczas leczenia dzieci, które są bardziej podatne na ból i stres
  • w trakcie wykonywania długich, bolesnych zabiegów, w tym chirurgicznych
  • u osób odczuwających silny strach przed stomatologiem
  • u osób z silnym odruchem wymiotnym.

Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące tej nowoczesnej metody znieczulenia oraz zagwarantują bezbolesne, bezpieczne leczenie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Czym jest endodoncja?

Leczenie chorób miazgi zęba

Endodoncja, powszechnie określana jako leczenie kanałowe, to leczenie chorób miazgi zęba. Rozwijający się, nieleczony ubytek dociera do korzenia zęba w wyniku czego konieczne jest leczenie kanałowe. Może być ono również potrzebne w przypadku doznania urazu mechanicznego.

Endodoncja polega na usunięciu chorych tkanek zęba i zastąpieniu ich odpowiednim materiałem stomatologicznym. Leczenie odbywa się pod znieczuleniem, dzięki czemu możliwa jest całkowita eliminacja bólu.

Leczenie kanałowe musi być przeprowadzone precyzyjnie, aby było w pełni skuteczne, dlatego niejednokrotnie jest czasochłonne. Wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu zwiększa precyzję i ułatwia oraz przyspiesza jego wykonanie. W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnego sprzętu, gwarantując dokładność oraz skuteczność przeprowadzanego przez naszych specjalistów leczenia.

Proces leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Po dokonaniu kontroli uzębienia lekarz stwierdza czy występują ubytki. W przypadku podejrzenia, że ubytek kwalifikuje się do leczenia kanałowego może być konieczne wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

Leczenie rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego. W następnej kolejności lekarz usuwa chore tkanki zęba oraz miazgę – jeszcze niedawno standardem było tzw. zatruwanie zęba, jednak w nowoczesnych gabinetach rozwiązanie to nie jest już stosowane.

Po oczyszczeniu i odkażeniu następuje wypełnienie kanałów. Wykorzystuje się tu specjalną substancję stomatologiczną, wnikającą w strukturę zęba, która po czasie ulega stwardnieniu. Ostatnim etapem leczenia jest założenie podkładu, który oddziela kanał od plomby, a następnie samej plomby.

W sporadycznych przypadkach wskazane jest zastosowanie antybiotyku przed założeniem plomby. Wówczas konieczna jest kolejna wizyta w celu zakończenia leczenia poprzez wypełnienie ubytku.

Zalety leczenia pod mikroskopem

Skuteczne, precyzyjne leczenie

Nowoczesna technologia pozwala na znaczne zwiększenie skuteczności leczenia kanałowego. Zabieg endodontyczny wymaga dużej precyzji, dlatego podczas leczenia wykorzystywany jest mikroskop. Dzięki niemu lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg znacznie dokładniej, co pozwala na:

  • obserwację ubytku w znacznym powiększeniu, a w konsekwencji precyzyjne usunięcie chorych tkanek zęba
  • zapobieganie występowania bólu zęba w przyszłości
  • uniknięcie ryzyka perforacji, czyli przypadkowego wykonania połączenia między jamą zęba a ozębną
  • zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu
  • wykonanie dokładnego, szczelnego wypełnienia zęba.
  • W naszym gabinecie korzystamy z najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych. W połączeniu ze specjalistyczną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem naszych lekarzy możemy zagwarantować naszym Pacjentom skuteczne, bezpieczne i precyzyjne leczenie kanałowe bez bólu.

Chirurgia stomatologiczna

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Leczenie chirurgiczne jamy ustnej i okolic przyległych

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonuje się zabiegi z zakresu leczenia chirurgicznego jamy ustnej oraz okolic przyległych. Niektóre z nich to zabiegi wspomagające inne dziedziny np. implantologię lub protetykę. Głównym celem chirurgii stomatologicznej jest rekonstrukcja i regeneracja tkanek.

Przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa naszych Pacjentów. Wszystkie zabiegi odbywają się w sterylnych warunkach i są przeprowadzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Zabiegi chirurgiczne odbywają się pod znieczuleniem.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi:

  • usuwania zębów;
  • odsłaniania zębów zatrzymanych;
  • przedprotetycznego leczenia chirurgicznego;
  • usuwania torbieli;
  • usuwania kaptura dziąsłowego;
  • leczenia suchego zębodołu;
  • nacinania ropnia w znieczuleniu;
  • płukania ropnia/kieszonki;
  • podcinania wędzidełka;
  • resekcji wierzchołka;
  • wyłuszczenia torbieli;
  • zakładania opatrunku kolagenowego;
  • zdjęcia szwów.

Proces przeprowadzanego zabiegu

Przed i po zabiegu

W naszym gabinecie wykonujemy różne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Przebieg każdego z nich wygląda inaczej. Niezależnie od rodzaju zabiegu stosujemy znieczulenie, które skutecznie eliminuje ból. W wielu przypadkach, przed rozpoczęciem leczenia, konieczne jest wykonanie badań lekarskich. Do efektywnego wykonania zabiegu mogą być niezbędne zdjęcia rentgenowskie jamy ustnej i jej okolic.

Podczas wizyty u stomatologa przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Lekarz może zlecić wykonanie podstawowych badań, jak morfologia.

Przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Również po zabiegu należy zastosować środki ostrożności. Po większość inwazyjnych zabiegów wymaga się stosowania do zasad, które lekarz omawia szczegółowo po zakończeniu operacji. Wśród najważniejszych można wymienić: powstrzymanie się od palenia papierosów oraz wysiłku fizycznego, spożywanie dużej ilości wody, przyjmowanie pokarmów półpłynnych czy szczególne dbanie o higienę jamy ustnej.

Zalety chirurgii stomatologicznej

Bezpieczne, bezbolesne zabiegi

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna jest znacznie mniej inwazyjna niż jeszcze kilka lat temu. Rozwój nauki pozwala także na eliminację bólu, który wcześniej był nieodłącznym elementem w przypadku leczenia chirurgicznego.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii:

  • czas leczenia jest znacznie krótszy;
  • zabiegi przeprowadzane są precyzyjnie i skutecznie
  • leczenie jest znacznie bezpieczniejsze dla Pacjentów
  • leczenie jest bezbolesne i znacznie mniej inwazyjne
  • zabiegi są bezkrwawe, dzięki użyciu lasera
  • lekarze mają możliwość postawienia precyzyjnej diagnozy
  • Pacjenci mogą pozbyć się bólu oraz innych nieprzyjemnych objawów
  • większość zabiegów można przeprowadzać w gabinecie dentystycznym, unikając przebywania na sali operacyjnej


Tomografia 3D i Pantomogram

Tomografia 3D

Cyfrowe RTG

Pantomogram to panoramiczne zdjęcie, pozwalające na diagnozowanie problemów ze stanem uzębienia. Obraz przedstawia nie tylko zęby, ale również kości szczęki i żuchwy. Na zdjęciu widoczne są również stawy skroniowo-żuchwowe oraz zatoki szczękowe.

To nowoczesne rozwiązanie znacznie ułatwia lekarzom postawienie diagnozy oraz zlokalizowanie problemów niezauważalnych podczas rutynowej kontroli. Co istotne, specjalista ma możliwość wykrycia niepokojących, bezobjawowych zmian.

Analizując zdjęcie panoramiczne stomatolog może ocenić stan uzębienia czy sprawdzić jakość zastosowanych wypełnień. Pantomogram jest wykorzystywany podczas leczenia protetycznego i implantologicznego. Jest także pomocny podczas planowania zabiegu chirurgicznego jamy ustnej. Zdjęcia tego typu bardzo często wykonuje się przed usunięciem tzw. zębów mądrości.

Jak wykonujemy zdjęcia RTG

Przebieg wykonania pantomogramu

Wykonanie zdjęcia RTG jest wyjątkowo szybkie i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Nie wymaga szczególnego przygotowania. Przed wykonaniem pantomogramu Pacjent proszony jest jedynie o zdjęcie metalowych przedmiotów, znajdujących się w okolicy twarzy.

Wykonujmy zdjęcia RTG:

  • pantomograficzne;
  • punktowe zębowe;
  • zatok szczękowych;
  • stawów skroniowo-żuchwowych
  • tomografia 3D szczęki
  • tomografia 3D żuchwy

Zalety zdjęć pantomograficznych

Precyzyjna, szybka diagnostyka

Nikt nie lubi spędzać dużej ilości czasu u lekarza. Żmudne, długotrwałe badania nie należą do przyjemności. Korzystając z możliwości jakie daje wykonanie zdjęcia pantomograficznego można w ciągu kilku minut uzyskać wynik, który pozwoli na postawienie diagnozy przez specjalistę.

Dlaczego warto wykonać zdjęcie RTG?

  • Wykonanie zdjęcia jest całkowicie bezbolesne.
  • Cały proces trwa zaledwie kilka minut, włączając w to przygotowanie Pacjenta.
  • RTG jest w pełni bezpieczne.
  • Zdjęcie pantomograficzne pozwala na zdiagnozowanie ukrytych chorób i schorzeń.
  • Zdjęcie RTG pozwala na postawienie szybkiej i trafnej diagnozy.
  • Wykonanie pantomogramu ułatwia przygotowanie do zabiegów chirurgicznych., leczenia implantologicznego oraz protetycznego.
  • Będąc na wizycie kontrolnej u stomatologa warto zapytać o możliwość wykonania zdjęcia w celu dokładniejszego skontrolowania stanu swojego uzębienia oraz wykluczenia bezobjawowych schorzeń.

Nowoczesny RTG

Panoramiczny Hyperion My Ray

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu możemy zagwarantować naszym Pacjentom szybką, dokładną, a jednocześnie bezpieczną diagnostykę.

Nasz pantomogram:

  • automatycznie sprawdza wysokość pacjenta oraz szerokość jego czaszki, dobierając optymalne parametry ekspozycji
  • indywidualnie dobiera tor po jakim porusza się w trakcie ekspozycji
  • jest bardzo bezpieczny dla pacjenta, jak i dla lekarza, ze względu na najmniejszą dawkę promieniowania spośród innych aparatów tego typu
  • daje możliwość wglądu w stan całego uzębienia oraz wszystkie tkanki przyległe
  • umożliwia wykluczenie chorób nowotworowych, zapaleń i innych groźnych schorzeń twarzoczaszki podczas wykonywania badania kontrolnego
  • jest wykorzystywany we wszystkich rodzajach leczenia stomatologicznego.


Profesjonalna higienizacja wg. protokołu GBT

Na czym polega profilaktyka

Jak dbać o zęby

Profilaktyka ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu chorobom zębów oraz dziąseł. Podstawą jest właściwa higiena jamy ustnej. Odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów, czyszczenie zębów po każdym posiłku, a także regularne wizyty u stomatologia to najważniejsze zasady profilaktyk.

Bardzo ważne jest wypracowanie odpowiednich nawyków od najmłodszych lat. Dlatego w naszym gabinecie przywiązujemy dużą wagę do edukacji naszych najmłodszych Pacjentów. Nasi specjaliści udzielą odpowiednich rad rodzicom oraz wytłumaczą dzieciom, jak właściwie szorować zęby, aby nie musiały obawiać się wizyty u dentysty.

Choć wydaje się, że osoby dorosłe doskonale wiedzą jak dbać o higienę jamy ustnej, to okazuje się, że wiele z nich popełnia błędy, które prowadzą do powstawania ubytków. Nasi stomatolodzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą jak skutecznie uniknąć próchnicy.

W ramach profilaktyki oferujemy naszym Pacjentom:

  • kontrolę stanu uzębienia;
  • lakierownie zębów;
  • lakowanie zębów;
  • fluoryzacja zębów;
  • usuwanie osadu;
  • usuwanie kamienia nazębnego.

Jak uniknąć próchnicy

Regularne szczotkowanie zębów po każdym posiłku to zasada znana każdemu. Pozwala ona na znaczne zmniejszenie ryzyka powstawania próchnicy. Należy także pamiętać o wizytach kontrolnych u stomatologa. Nawet u osób właściwie dbających o higienę jamy ustnej może pojawiać się próchnica. Często wynika to z niewłaściwego sposobu mycia zębów lub spowodowane jest wadami zgryzu, które uniemożliwiają dotarcie do wszystkich miejsc w trakcie szczotkowania.

Podczas regularnych wizyt u dentysty warto skorzystać z zabiegów, które zmniejszają ryzyko pojawienia się próchnicy. Są to bezbolesne zabiegi pozwalające utrzymać właściwą higienę jamy ustnej. Należą do nich między innymi lakowanie zębów, fluoryzacja czy usuwanie osadu. Przynajmniej raz w roku warto wykonać skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego.

Stosując się do powyższych zaleceń można cieszyć się zdrowym uśmiechem oraz nie obawiać się kolejnej wizyty u stomatologa.

Zalety właściwiej higieny jamy ustnej

Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech

Codzienna higiena jamy ustnej jest dla większości osób naturalnym elementem dnia. Każdy zdaje sobie sprawę z najważniejszej zalety regularnego szczotkowania zębów – zdrowe, ładne zęby. Warto jednak wiedzieć, że właściwa higiena jamy ustnej wpływa pozytywnie także na cały organizm.

Wśród najważniejszych zalet właściwej higieny jamy ustnej należy wymienić:

  • minimalizowanie ryzyka powstawania próchnicy;
  • niedopuszczanie do rozprzestrzeniania się próchnicy, dzięki regularnym wizytom u stomatologa;
  • zapobieganie bolesnym schorzeniom dziąseł;
  • zapobieganie poważnym chorobom, które są nierzadko konsekwencją niewyleczonych ubytków;
  • świeży oddech, większa pewność siebie.
  • Odpowiednie nawyki to najprostsza droga do pięknego uśmiechu i zdrowego organizmu. Warto pamiętać o uczeniu ich swoich pociech już od najmłodszych lat.

Nowoczesna ortodoncja

Kiedy warto odwiedzić ortodontę?

Najczęstsze wady zgryzu

Wady zgryzu to problem dotykający zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wczesna diagnoza pozwala zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom, jak problemy z przeżuwaniem, próchnica czy wady wymowy. Przy zauważeniu trudności podczas spożywania posiłków, niepokojących zmian u swoich dzieci czy po prostu dla upewnienia się, że nasz zgryz jest w porządku warto wybrać się na konsultację do specjalisty, nawet jeśli zęby wydają się właściwie ułożone.

Ortodonta zajmuję się zarówno diagnozowaniem oraz leczeniem wad zgryzu, jak i profilaktyką.

Do najczęściej występujących wad zgryzu można zaliczyć tyłozgryz – dolne zęby są przesunięte do tyłu względem górnych. Dużo rzadziej występuje sytuacja odwrotna, czyli przodozgryz. Wiele osób decyduje się na wizytę u ortodonty z prozaicznego powodu – zęby są nierówno ułożone. Dla innych pacjentów problemem są zęby odseparowane – między zębami znajdują się „szpary”. Wszystkie te problemy można rozwiązać właściwie dobranym aparatem ortodontycznym.

Proces przygotowania aparatu na zęby

Zanim założysz aparat

Do noszenia stałego aparatu ortodontycznego należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba odwiedzić dentystę i upewnić się, że wszystkie zęby są zdrowe. W przeciwnym razie należy je wyleczyć przed założeniem aparatu. Konieczne jest również oczyszczenie zębów z kamienia poprzez wykonanie piaskowania i scalingu.

Podczas wizyty u ortodonty może okazać się, że istnieje konieczność usunięcia jakiegoś zęba – nie znaczy to jednak, że dotyczy to każdego pacjenta. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Do przygotowania aparatu konieczne jest wykonanie pantomogramu, czyli zdjęcia rentgenowskiego szczęki oraz żuchwy, jak również bocznego zdjęcia czaszki. Należy także wykonać wycisk ortodontyczny.

U niektórych pacjentów, przed założeniem aparatu stałego na zęby, wykonuje się separację zębów poprzez umieszczenie między zębami trzonowymi elastycznych elementów, które pozwalają na przygotowanie ich do noszenia aparatu.

Warto pamiętać, że nosząc aparat ortodontyczny konieczne są regularne wizyty kontrolne u ortodonty.

W naszym gabinecie oferujemy:

  • aparaty stałe;
  • aparaty ruchome;
  • aparaty nakładkowe Clear Aligner.


Zalety aparatów na zęby

Piękny uśmiech – lepsze samopoczucie

Wielu pacjentów trafia do gabinetu ortodontycznego, aby poprawić wygląd swoich zębów. Duża część z nich to osoby nieśmiałe, wstydzące się uśmiechać. Dzięki aparatowi ortodontycznemu zyskują nie tylko zdrowy, piękny uśmiech, ale też odzyskują pewność siebie. Choć większość osób właśnie w tym celu zjawia się w gabinecie ortodontycznym to nie można zapominać, że proste zęby to nie jedyna korzyść jaką niesie ze sobą aparat.

Korekta zgryzu przy pomocy aparatu ortodontycznego ma wiele zalet. Pozwala na:

  • usunięcie wad zgryzu, które mogą powodować problemy z przeżuwaniem lub mówieniem
  • zadbanie o właściwą higienę jamy ustnej – w przypadku niewłaściwie ułożonych zębów może być trudno dotrzeć do wszystkich miejsc, co przyczynia się do rozwoju próchnicy
  • cieszenie się pięknym uśmiechem i nabranie pewności siebie w kontaktach z innymi.


Implantologia

Czym są implanty zębów?

Dlaczego stosuje się implanty.

Implanty stomatologiczne umożliwiają uzupełnienie ubytków zębowych. Wykonana z tytanu śruba zastępuje korzeń zębowy, pozwalając na odbudowę protetyczną. Zrastając się z kością szczęki, staje się jej integralną częścią, tworząc stabilną podstawę dla odbudowywanego ubytku, bądź ubytków. Proces łączenia się kości z wszczepionym implantem nazywa się osteointegracją, po której możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego – czyli zamocowania korony, mostu lub protezy na implancie.

Tytan, z którego wykonany jest implant, to materiał bardzo wytrzymały i bezpieczny dla organizmu. Stosowanie tytanu maksymalnie ogranicza ryzyko odrzucenia implantu lub wywołania reakcji alergicznych.

Implanty stosuje się zarówno do uzupełniania pojedynczych ubytków, jak i ich większej ilości. Często wykorzystuje się je także do zbudowania podstawy pod protezy, znacząco poprawiając ich stabilizację. Implanty pozwalają nie tylko na uzupełnienie ubytków w celu osiągnięcia estetycznego efektu, ale zapobiegają również zanikaniu kości szczęki, co zabezpiecza przed wadami zgryzu, a nawet zmianami w wyglądzie twarzy.

Proces uzupełniania brakującego uzębienia

Przygotowanie oraz zabieg wszczepienia implantu

Wstawienie implantu to proces składający się z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, dlatego konieczna jest wizyta u dentysty. W trakcie konsultacji ze specjalistą dokonuje się analizy zdjęć panoramicznych oraz wyników badań tomografii komputerowej. W razie potrzeby przeprowadzane są dodatkowe badania diagnostyczne.

Ryzyko odrzucenia implantu jest niełatwe do określenia ponieważ zależy od wielu czynników. Aby je zminimalizować należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, przede wszystkim dbając odpowiednio o higienę jamy ustnej. Przed zabiegiem należy także wykluczyć istnienie chorób ogólnych, które mogą zaburzyć proces zrastania się implantu z kością. Dzięki zastosowaniu się do powyższych zaleceń można maksymalnie ograniczyć ryzyko niepowodzenia.

Zalety implantów zębowych

Bezpieczne i estetyczne uzupełnienie ubytków zębowych

Profesjonalnie wykonane implanty wraz z odbudową protetyczną niemal nie różnią się od prawdziwych zębów. Doskonale spełniają także ich funkcję. Mogą stanowić również podstawę dla protez zębowych, gwarantując ich stabilizację. Choć wiele osób decyduje się na implanty, głównie z powodów estetycznych, nie można zapominać, że mają one także inne, bardzo istotne zalety.

Wprowadzenie implantu w miejscu ubytku zapobiega stopniowemu zanikaniu kości wokół zęba, które mogłoby doprowadzić do przesuwania lub obracania się zębów sąsiednich, a w konsekwencji nawet do ich wypadnięcia.

W przypadku zarówno pojedynczych, jak i wielu ubytków, warto zdecydować się na implanty, które pozwalają na estetyczną odbudowę brakujących zębów i zabezpieczają przed utratą kolejnych zębów. Wśród licznych zalet, należy podkreślić, że implanty:

  • Chronią przed zanikiem kości wokół ubytku.
  • Zapobiegają wypadaniu zębów sąsiadujących z ubytkiem.
  • Stanowią stabilną podstawę dla protez zębowych.
  • Są wytrzymałe i wykonane z bezpiecznego dla organizmu materiału.
  • Pozwalają na estetyczną odbudowę ubytków, poprawiając wygląd i samopoczucie.


Stomatologia zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Leczenie ubytków próchniczych

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii obejmujący profilaktykę oraz leczenie ubytków.

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest podstawową zasadą, która minimalizuje ryzyko wystąpienia próchnicy. Niestety nie daje ona pełnej gwarancji, że w zębach nie pojawią się ubytki. Dlatego tak ważne są regularne kontrole w gabinecie dentystycznym.

W ramach stomatologii zachowawczej dentysta dokonuje przeglądu stanu uzębienia. W przypadku znalezienia ubytków leczy dotknięte próchnicą zęby. Leczenie to obejmuje oczyszczenie zęba z próchnicy a następnie wypełnienie ubytku materiałem światłoutwardzalnym. W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie kanałowe.

W naszym gabinecie korzystamy z najlepszych materiałów, gwarantując wysoką jakość i trwałość wykonanych wypełnień. Zapewniamy także znieczulenie, dzięki któremu leczenie jest bezbolesne.

Właściwa higiena jamy ustnej oraz usuwanie próchnicy zapobiega rozwojowi innych chorób i schorzeń w całym organizmie.

Bezbolesne i estetyczne leczenie

Piękny uśmiech bez bólu

Choć leczenie zębów nie kojarzy się nikomu z niczym przyjemnym to nowoczesne rozwiązania pozwalają na całkowitą eliminację bólu podczas usuwania próchnicy. Dzięki temu nawet dzieci nie będą obawiać się kolejnej wizyty u dentysty. Nasza oferta obejmuje szereg zabiegów, które pozwolą cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Poza leczeniem próchnicy, oferujemy naszym Pacjentom zabiegi wzmacniające zęby i chroniące dziąsła, które minimalizują ryzyko wstąpienia ubytków.

W naszym gabinecie w ramach zabiegów stomatologii zachowawczej oferujemy:

  • kompleksowe badania kontrolne;
  • profilaktykę próchnicy u dzieci i dorosłych – lakowanie, lakierowanie;
  • leczenie próchnicy – wypełnienia;
  • stomatologię estetyczną – licówki, rekonstrukcje, odbudowa na włóknie szklanym;
  • wybielanie zębów;
  • leczenie nadwrażliwości;
  • usuwanie złogów nazębnych ultradźwiękami, piaskowanie;
  • endodoncję, czyli chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych oraz prawidłowe ich wypełnienie.

Zalety stomatologii zachowawczej

Zdrowe zęby – zdrowy organizm

Odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty pozwalają na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia próchnicy. Ładne, zdrowe zęby to nie jedyna korzyść, jaką niesie ze sobą dbanie o higienę jamy ustnej. Zdrowe zęby to zdrowy organizm – próchnica może przyczyniać się do rozwoju innych chorób, dlatego tak ważne jest zadbanie nie tylko o ładny wygląd, ale o też zdrowie swoich zębów.

Stomatologia zachowawcza pozwala na:

  • zadbanie o piękny, zdrowy uśmiech
  • estetyczne wypełnienie ubytków z wykorzystaniem trwałych materiałów, które nie odróżniają się od naturalnego koloru zęba
  • bezbolesne wyleczenie ubytków
  • pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust
  • zapobieganie chorobom dziąseł, przyzębia oraz poważniejszym schorzeniom nerek, serca itd.
  • pozbycie się bólu zębów spowodowanego występowaniem próchnicy.

Leczenie dzieci

Jak leczymy najmłodszych pacjentów?

Bezstresowe leczenie zębów u dzieci

Dzieci to wyjątkowi Pacjenci. Wiemy jak ważne jest cierpliwe podejście do najmłodszych, dlatego nasi specjaliści poświęcają im wiele uwagi. Chętnie odpowiadając na pytania, tłumacząc dlaczego trzeba dbać o zęby i jak właściwe to robić sprawiają, że dzieci czują się w gabinecie swobodnie i bezpiecznie.

Leczenie maluchów odbywa się pod znieczuleniem, dzięki czemu kolejna wizyta u stomatologa nie wzbudza u nich strachu.

Leczenie ubytków u małych dzieci jest niezwykle istotne, pozwala zapobiegać rozprzestrzenianiu się próchnicy oraz problemom zdrowotnym w przyszłości. Regularne wizyty u dentysty jednocześnie uczą dzieci właściwych nawyków. Maluchy zdobywając wiedzę od stomatologa, uczą się jak unikać próchnicy. Wszystko to odbywa się w przyjaznej, wesołej atmosferze, dzięki czemu mali Pacjenci chętnie do nas wracają.

Bezbolesne leczenie

Leczenie bez bólu i strachu

Wielu rodziców doskonale wie jak trudno przekonać małe dziecko do wizyty u dentysty, szczególnie kiedy maluch ma złe wspomnienia. W naszym gabinecie dbamy o to, aby stomatolog nie kojarzył się negatywnie. Szczególną wagę przywiązujemy do bezbolesnego i bezstresowego leczenia. Wykorzystujemy podtlenek azotu, aby zagwarantować, że wizyta przebiegnie bez strachu, nerwów oraz niepotrzebnego bólu.

Dając maluchom poczucie bezpieczeństwa oraz zapewniając im bezbolesne leczenie, budujemy pozytywne wspomnienia, które pozwolą rodzicom bez problemu zabrać malucha ponownie do stomatologa. Zminimalizowanie strachu przed wizytą u dentysty jest bardzo ważne i wpływa również na dorosłe życie. Wielu dorosłych z obawy przed bólem unika wizyt u stomatologia, tym samym narażając się na powstawanie ubytków, a nawet poważnych chorób, nie tylko jamy ustnej, ale też całego organizmu.

Zakres usług

Profilaktyka i leczenie

Oferujemy szeroki zakres usług z zakresu stomatologii dziecięcej. Zajmujemy się nie tylko leczeniem, ale również profilaktyką próchnicy, która jest niezwykle ważna nawet w przypadku zębów mlecznych. Uczymy małych Pacjentów jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

W ramach stomatologii dziecięcej oferujemy:

  • wypełnienia białe i kolorowe
  • fluoryzację
  • impregnację
  • lakowanie
  • leczenie kanałowe
  • ekstrakcje zębów mlecznych
  • obrazową diagnostykę próchnicy metodą fluorescencji
  • leczenie w podtlenku azotu – gaz rozweselający.


Protetyka

Czym jest protetyka zębów?

Protezy – więcej niż piękny uśmiech

Protetyka to dziedzina pozwalająca na odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych, co oznacza uzupełnienie brakującego uzębienia. Z usług protetyka mogą skorzystać zarówno pacjenci, których zęby uległy uszkodzeniu, jak i ci, którzy utracili naturalne uzębienie.

Uzupełnienia protetyczne pozwalają na odzyskanie pełnego uzębienia, co jest niezwykle istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia. Ubytki mogą przyczyniać się do przesuwania się pozostałych zębów, zaniku kości oraz innych problemów, które mogą spowodować trudności podczas żucia pokarmów.

Decyzja o sposobie uzupełnienia ubytku zależy od wielkości oraz ilości ubytków, ale również od preferencji pacjenta.

W naszym gabinecie wykonujemy:

  • korony i mosty pełnoceramiczne;
  • korony i mosty porcelanowe na podbudowie;
  • korony i mosty na złocie;
  • korony i mosty na implantach;
  • protezy szkieletowe;
  • protezy szkieletowe na zatrzaskach;
  • protezy akrylowe – całkowite i częściowe;
  • protezy natychmiastowe;
  • wkłady koronowe INLAY;
  • wkłady koronowe ONLAY;
  • wkłady koronowo-korzeniowe metalowe i na bazie włókien szklanych;
  • szyny nakładkowe;
  • mosty na podparciu szklanym.

Proces tworzenia protez zębowych

Nowoczesna technologia – precyzyjnie i szybko

Tradycyjny proces uzupełnienia ubytku poprzez wstawienie protezy rozpoczyna się od wizyty u specjalisty, który wykonuje wyciski anatomiczne oraz czynnościowe.

Na podstawie trójwymiarowego obrazu tworzona jest proteza – precyzyjna, z najwyższej jakości materiałów. Wysoką jakość możemy zagwarantować dzięki współpracy z najlepszymi laboratoriami techniki dentystycznej w Warszawie oraz w Niemczech.

Ostatni etap to przymiarka gotowej protezy i jej ewentualna korekta w razie potrzeby.

Zalety protez zębowych

Bezpieczne i estetyczne uzupełnienie ubytków zębowych

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wykonane protezy nie różnią się wizualnie od naturalnego uzębienia. Możliwość stworzenia precyzyjnego modelu oraz dobrania odcienia uzupełnianych ubytków pozwala na ich idealne dopasowanie. Względy estetyczne są zwykle najczęstszym powodem decydowania się na wykonanie protezy. Profesjonalnie wykonane uzupełnienia protetyczne pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem. Warto jednak pamiętać, że wizualne aspekty to nie wszystko.

Braki w uzębieniu mogą powodować wiele problemów. Zastosowanie uzupełnień protetycznych zapobiega:

  • przesuwaniu się pozostałych zębów
  • trudnościom podczas przeżuwania
  • zanikowi kości, przyczyniającemu się do zniekształcenia twarzy czy nawet problemów z mówieniem.
  • Uzupełnienie brakujących zębów pozwala więc nie tylko na poprawę wyglądu i zwiększenie pewności siebie, ale też zapobiega, nieraz bardzo poważnym, problemom ze zgryzem.

Medycyna estetyczna

Zabiegi Medycyny Estetycznej

TOKSYNA BOTULINOWA

Wskazania:

  • eliminacja zmarszczek mimicznych: kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poziome czoła
  • wygładzenie tzw. brody brukowanej
  • leczenie nadpotliwości (pachy, dłonie, stopy)
  • terapia bruksizmu, wyszczuplanie twarzy

Charakterystyka zabiegu

zabieg ‘lunchowy’- praktycznie niebolesny, krótki (ok. 30 minut), tuż po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków. Polega na podaniu preparatu toksyny botulinowej w obszar poddany terapii, kilka ukłuć

pierwsze efekty widoczne po 3-5 dniach, ostateczne po 2 tygodniach efekty średnio utrzymują się od 4 do 9 miesięcy


WYPEŁNIACZE

Kwas hialuronowy: filorga, Stylage

Preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego o różnych konsystencjach (od półpłynnych do gęstych żeli o dużej sprężystości) pozwalają uzyskać spektakularne efekty dostosowane do różnych potrzeb Pacjentów. Dzięki nim możemy m.in. odmłodzić twarz, wymodelować i wykonturować jej owal, powiększyć usta, usunąć cienie pod oczami.

Wskazania:

  • wolumetria twarzy
  • modelowanie twarzy: kości jarzmowe, policzki, broda, linia żuchwy
  • wypełnianie ubytków objętości tkanek twarzy: skronie, dolina łez
  • powiększanie ust, wyrównywanie asymetrii, nawilżanie ust
  • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
  • odbudowa owalu twarzy: usuwanie tzw. chomików, linii marionetek

Charakterystyka zabiegu

preparat oprócz efektu wypełnienia, silnie stymuluje skórę, pobudza jej regenerację, dlatego też po wchłonięciu go zmarszczki są na ogół płytsze niż przed zabiegiem.

Znieczulenie

dolegliwości podczas zabiegu są niewielkie, stosujemy znieczulenie powierzchniowe kremem, a u Pacjentów o niskim progu bólu używamy znieczulenia stomatologicznego.

Czas trwania

zabieg ze znieczuleniem trwa od 45 min do godziny w zależności od ilości obszaru poddawanego terapii.

Przed zabiegiem

  • 3 dni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków przeciwzapalnych, rozrzedzających krew, witaminy E i aspiryny.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu (ryzyko zwiększonego krwawienia i wystąpienia krwiaków).Efektynatychmiastowe, poprawiają się i stabilizują w ciągu kilkunastu dni. Utrzymują się od 10 do 18 m-cy.Po zabiegu– w dniu zabiegu nie należy wykonywać wysiłku fizycznego
  • przez ok. 2 tygodnie nie wolno korzystać z sauny i solarium- przez kilka dni po zabiegu należy pić dużo wody.– u niektórych mogą pojawiać się krwiaki i obrzęk znikające samoistnie po kilku dniach

Przeciwwskazania

  • stan zapalny skóry: trądzik, aktywna opryszczka
  • nowotwory
  • tendencje do blizn przerostowych
  • ciąża i okres laktacji
  • choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzeniaPrzykłady efektów zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego:

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP)

Metoda idealna dla osób ceniących naturalne rozwiązania. Zabieg​ ​polega ostrzykiwaniu twarzy (bądź innego obszaru poddawanego terapii- szyja, dekolt, rozstępy, blizny) uzyskanym z krwi Pacjenta osoczem bogatopłytkowym. Wywołuje to biostymulację komórek skóry, która w efekcie staje się gładsza, napięta, bardziej elastyczna, promienna i odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Zastosowania

  • Zabiegi anti-aging: rewitalizacja skóry, poprawa jej elastyczności, napięcia i gęstości, wyrównanie struktury i kolorytu
  • Spłycanie blizn potrądzikowych,
  • Silna regeneracja skóry pozwalająca na zmniejszenie widocznych rozstępów,
  • Poprawa kondycji włosów (zapobieganie wypadaniu włosów, wzmacnianie ich oraz leczenie łysienia)

Fibryna Bogatopłytkowa

Uzyskujemy ją bezpośrednio z krwi Pacjenta. Od osocza różni się techniką przygotowania, składem a co za tym idzie mechanizmem działania i skutecznością, która pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów.

Osocze a fibryna bogatopłytkowa

Oba materiały powstają w wyniku wirowania krwi Pacjenta, jednak fibryna jest jeszcze bardziej skoncentrowana- oprócz płytek krwi i czynników wzrostu zawiera m.in.​ mezenchymalne komórki macierzyste. Ponadto​ uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi w fibrynie następuje w sposób powolny i długotrwały, ​dzięki czemu potencjał stymulacji skóry jest znacznie wyższy a rezultaty zabiegu utrzymują się dłużej mezoterapia

 

PROFHILO

molekuła młodości

PROFHILO®​ ​to nowoczesny instrument do odmładzania skóry, mówi się, że jest to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry. ​Działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. PROFHILO®​ ​wygładza zmarszczki, liftinguje skórę, natychmiast nadaje skórze utracony efekt sprężystości.

Efekty zabiegu

  • Neutralizuje „chomiczki”
  • Przywraca utracony owal twarzy
  • Neutralizuje zwiotczenie skóry
  • Wygładza zmarszczki
  • Wysmukla rysy twarzy
  • Daje delikatny efekt wolumetryczny
  • Nadaje sprężystość i napina skórę


ZABIEGI LASEREM FOTONA LIGHTWALKER

Rożne długości fali lasera FOTONA LightWalker Nd:YAG Er;YAG oraz Laser diodowy Lasotronix wraz z końcówką biostymulacyjną pozwalają naszym lekarzom przeprowadzać zabiegi na najwyższym, światowym poziomie! Tak, to prawda to jest najbardziej zaawansowane urządzenie laserowe na świecie na miarę XXI wieku.

Najważniejszymi cechami lasera to szybkość połączona z delikatnością! Nasi Pacjenci nigdy nie będą czuć się po zabiegu lepiej!


Nowoczesne technologie

Sprzęt światowej klasy

Korzystając z najnowszych technologii możemy zapewnić naszym Pacjentom wysoką jakość usług. Precyzyjna, bezpieczna diagnostyka, szybkie, skuteczne leczenie oraz bezbolesne zabiegi to zasługa nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w naszym gabinecie. Na bieżąco śledzimy najnowsze technologie, aby zaoferować naszym Pacjentom najskuteczniejsze metody leczenia.

Udogodnienia kliniki

Z myślą o komforcie naszych pacjentów
Płatności kartą
Certyfikowane RTG
Klimatyzacja
Parking
Wi-Fi
Pyszna kawa
Dla osób niepełnospraw.
Miejsce przyjazne dzieciom
Relaksująca
muzyka

Umów się na wizytę

w dogodnej dla Ciebie formie

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda

Borzymowska 19
03-565 Warszawa Targówek

Godziny otwarcia
  • poniedziałek 08:00–20:00
  • wtorek 08:00–20:00
  • środa 08:00–20:00
  • czwartek 08:00–20:00
  • piątek 08:00–20:00
  • sobota 08:00–14:00
  • niedziela Zamknięte
© 2024
DENTALOVE
dentysta, stomatolog Warszawa Targówek