dentalove warszawa dentalove warszawa


Leczenie laserowe – Innowacyjny Laser Fotona LightWalker

Laser Fotona LightWalker wykorzystywany jest do zabiegów na tkance miękkiej, twardej jak również do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Rożne długości fali lasera FOTONA LightWalker Nd:YAG Er;YAG oraz Laser diodowy Lasotronix wraz z końcówką biostymulacyjną pozwalają naszym lekarzom przeprowadzać zabiegi na najwyższym, światowym poziomie! Tak, to prawda to jest najbardziej zaawansowane urządzenie laserowe na świecie na miarę XXI wieku.

Najważniejszymi cechami lasera to szybkość połączona z delikatnością! Nasi Pacjenci nigdy nie będą czuć się po zabiegu lepiej! Lasery Fotona LightWalker są pierwszymi laserami, które mogą całkowicie zastąpić wiertło w czasie leczenia próchnicy w zębach.

Rewolucyjny Light Walker At System pozwala zmienić moc lasera w zależności od rodzaju tkanki na jaką działa. Ustawiony „na dziąsło” nie oddziałuje „na ząb”. Gwarantuje to efektywność oraz szczególną precyzje w procesie leczenia!

Firma Fotona jest rozpoznawana na świecie jako lider w innowacyjności i wprowadzaniu najnowszych technologii w stomatologii i medycynie estetycznej.

 

Korzyści z leczenia przy pomocy lasera:

– pełen zakres możliwości leczenia tkanek miękkich i twardych,

– ekstremalna precyzja w wykonywanych zabiegach cięcia i ablacji

– proste i niezwykle efektywne leczenie endodontyczne

– małe i nie krwawiące procedury wraz z działaniem przeciwbakteryjnym

– lepsze samopoczucie pacjenta po zabiegu

 

ZASTOSOWANIE LASERA FOTONA LIGHTWALKER

 

LECZENIE NADWRAŻLIWOŚCI

Problem związany z powstawaniem nadwrażliwości to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo jest sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem LightWalker jest bardzo szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

BEZBOLESNE LECZENIE PRÓCHNICY

Leczenie próchnicy laserem LightWalker nie wymaga podania znieczulania. Są to zabiegi w pełni bezbolesne, dzięki czemu pacjenci z bardzo niskim progiem odczuwalności bólu są w pełni zadowoleni z przebiegu i rezultatów leczenia. Jakość zabiegu po opracowaniu tkanek próchnicznych laserem LightWalker jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do tradycyjnych metod leczenia obecnie dostępnych na rynku. Podczas zabiegu laserem stomatologicznym nie występuje również tzw. próchnica wtórna, czyli ponowne tworzenie się bakterii w miejscu wcześniej leczonym.

BEZBOLESNE LECZENIE DZIECI 

Laser LightWalker to idealne narzędzie, które doskonale sprawdza się podczas zabiegów na najmłodszych pacjentach. Teraz już dentysta nie będzie kojarzył się z bólem i nieprzyjemnym odgłosem wiertła. Leczenie laserowe to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego pacjenta do zabiegu. Dlatego właśnie laser LightWalker to jedyne urządzenie, po które sięgają lekarze dentyści, aby twoje dziecko przestało się bać wizyt w gabinecie, dzięki czemu zabiegi są wolne od stresu.

ZABIEGI CHIRURGICZNE I IMPLANTOLOGICZNE 

Lasery Fotona są idealnymi narzędziami do wszystkich procedur związanych z tkankami miękkimi i twardymi, włączając w to implantologię. Powodzenie leczenia implantologicznego to stabilność i nieruchomość implantów. Precyzja lasera Er:YAG jest idealna do leczenia zapalenia okołowszczepowego, włączając w to usuniecie niezdrowej ziarniny zapalnej z zainfekowanej powierzchni implantu, stymulacja kości i dekontaminacja powierzchni implantu.

Laser Nd:Yag o małej energii i wysokiej częstotliwości laser jest perfekcyjny do wszystkich zabiegów na tkance miękkiej. Pozwala na ablacje bardziej precyzyjna niż skalpel. Dzięki technologii lasera Nd:YAg krwawienie w czasie cięcia praktycznie nie występuje. Interakcja z tkanka pozwala na koagulację i głęboka termalna dezynfekcje tkanki (powyżej 500 mikros.) Bardzo często zabiegi wykonane przy pomocy lasera nie wymagają szwów! Zabiegi chirurgiczne są precyzyjne, bezkrwawe i wolne od bólu dzięki efektowi koagulacji podczas działania lasera.

LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA

Leczenie periodontologiczne TwinLight TPT jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia wykorzystującą dwie najlepsze długości fali laserowej stosowane w stomatologii. Zastosowanie technologii TwinLight umożliwia zoptymalizowane leczenie chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Leczenie zmian metodą TPT pozwala dentystom na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

LECZENIE KANAŁOWE

Leczenie endodontyczne TwinLight Endodontic Treatment (TET) niweluje dwie główne wady klasycznych procedur leczniczych: brak możliwości wyczyszczenia i usunięcia resztek ze złożonych systemów kanałów oraz brak głębokiej dezynfekcji ścian kanałów korzeniowych.
W pierwszym etapie terapii stosowana jest rewolucyjna metoda, która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista.

LECZENIE CHRAPANIA NightLase ™

NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG
o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów NightLase światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.

LASEROWA METODA WYBIELANIA ZĘBÓW 

Laserowa metoda TouchWhite to:

Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm, która jest najlepiej absorbowana przez wodę. Eliminuje to konieczność stosowania jakichkolwiek dodatkowych cząsteczek absorbujących w żelach do wybielania zębów, ponieważ to właśnie woda jest ich podstawowym składnikiem. Co istotniejsze, uwzględniając rozważania dotyczące obciążeń termicznych, procedura TouchWhite™ jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba.
W konsekwencji procedura może być prowadzona z minimalnym obciążeniem termicznym wywieranym na ząb, a prędkość wybielania zębów może
w bezpieczny sposób zostać zwiększona od 5 do 10 razy.

 

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka