dentalove warszawa dentalove warszawa


Implantologia

Wszczepienie implantów – dlaczego warto?

Czym są implanty zębów?

Dlaczego stosuje się implanty.

Implanty stomatologiczne umożliwiają uzupełnienie ubytków zębowych. Wykonana z tytanu śruba zastępuje korzeń zębowy, pozwalając na odbudowę protetyczną. Zrastając się z kością szczęki, staje się jej integralną częścią, tworząc stabilną podstawę dla odbudowywanego ubytku, bądź ubytków. Proces łączenia się kości z wszczepionym implantem nazywa się osteointegracją, po której możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego – czyli zamocowania korony, mostu lub protezy na implancie.

Tytan, z którego wykonany jest implant, to materiał bardzo wytrzymały i bezpieczny dla organizmu. Stosowanie tytanu maksymalnie ogranicza ryzyko odrzucenia implantu lub wywołania reakcji alergicznych.

Implanty stosuje się zarówno do uzupełniania pojedynczych ubytków, jak i ich większej ilości. Często wykorzystuje się je także do zbudowania podstawy pod protezy, znacząco poprawiając ich stabilizację. Implanty pozwalają nie tylko na uzupełnienie ubytków w celu osiągnięcia estetycznego efektu, ale zapobiegają również zanikaniu kości szczęki, co zabezpiecza przed wadami zgryzu, a nawet zmianami w wyglądzie twarzy.

Proces uzupełniania brakującego uzębienia

Przygotowanie oraz zabieg wszczepienia implantu

Wstawienie implantu to proces składający się z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, dlatego konieczna jest wizyta u dentysty. W trakcie konsultacji ze specjalistą dokonuje się analizy zdjęć panoramicznych oraz wyników badań tomografii komputerowej. W razie potrzeby przeprowadzane są dodatkowe badania diagnostyczne.

Dowiedz się więcej

Ryzyko odrzucenia implantu jest niełatwe do określenia ponieważ zależy od wielu czynników. Aby je zminimalizować należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, przede wszystkim dbając odpowiednio o higienę jamy ustnej. Przed zabiegiem należy także wykluczyć istnienie chorób ogólnych, które mogą zaburzyć proces zrastania się implantu z kością. Dzięki zastosowaniu się do powyższych zaleceń można maksymalnie ograniczyć ryzyko niepowodzenia.

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety implantów zębowych

Bezpieczne i estetyczne uzupełnienie ubytków zębowych

Profesjonalnie wykonane implanty wraz z odbudową protetyczną niemal nie różnią się od prawdziwych zębów. Doskonale spełniają także ich funkcję. Mogą stanowić również podstawę dla protez zębowych, gwarantując ich stabilizację. Choć wiele osób decyduje się na implanty, głównie z powodów estetycznych, nie można zapominać, że mają one także inne, bardzo istotne zalety.

Wprowadzenie implantu w miejscu ubytku zapobiega stopniowemu zanikaniu kości wokół zęba, które mogłoby doprowadzić do przesuwania lub obracania się zębów sąsiednich, a w konsekwencji nawet do ich wypadnięcia.

W przypadku zarówno pojedynczych, jak i wielu ubytków, warto zdecydować się na implanty, które pozwalają na estetyczną odbudowę brakujących zębów i zabezpieczają przed utratą kolejnych zębów. Wśród licznych zalet, należy podkreślić, że implanty:

Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Profesjonalizm, super podejście do pacjenta, wizyta u stomatologa to czysta przyjemność 😉

Monika P.


Polecam wszystkim wizytę u Pani Magdy, która jest najbardziej profesjonalnym lekarzem u jakiego przyszło mi leczyć zęby(…)

Sonia S.


Najlepsza klinika w Warszawie. Wszyscy lekarze super , a Pani Joanna z recepcji najlepsza.

Bożena K.


Profesjonalizm od samego wejścia do ostatnich minut wizyty.

Piotr T.


Bardzo pozytywnie oceniam dzisiejszą wizytę. Polecam serdecznie i oczywiście wrócę.

Dagmara R.

Implantologia – cennik

Konsultacje i leczenie. Poznaj ceny naszych usług

Konsultacja / kwalifikacja
100 zł
Część chirurgiczna – wszczepienie implantu klasy Premium
3000 zł
Część protetyczna – korona na metalu / cyrkonie
2700 – 3500 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej
od 2500 zł

Zobacz cały cennik »

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Na temat implantów i samego zabiegu krąży wiele mitów. Nierzadko przyczyniają się one do zwiększenia obaw naszych pacjentów. Aby zagwarantować Im poczucie komfortu i bezpieczeństwa chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania. Poniżej przedstawiamy te, które pojawiają się najczęściej. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami.

Jakie są korzyści z implantów stomatologicznych?

Implanty wraz z odbudową protetyczną z powodzeniem zastępują naturalne zęby, zapewniając estetyczny wygląd oraz eliminując dyskomfort w trakcie spożywania posiłków.
Wprowadzenie implantu w miejscu ubytku zapobiega stopniowemu zanikaniu kości wokół zęba, które mogłoby doprowadzić do przesuwania lub obracania się zębów sąsiednich, a w konsekwencji nawet do wypadnięcia.

Jakie są przeciwwskazania do założenia implantu?

Przed decyzją o wszczepieniu implantu należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli zdiagnozowano u pacjenta cukrzycę, nowotwór, osteoporozę, zaburzenia krzepnięcia krwi, padaczkę lub chorobę reumatoidalną. Należy wykluczyć także obecność próchnicy lub paradontozy. Implantów nie powinno się również wszczepiać kobietom w ciąży oraz osobom poniżej 16 roku życia. Przeciwwskazaniem jest również nadmierne spożywanie alkoholu. Osoby uzależnione od nikotyny muszą liczyć się z koniecznością ograniczenia palenia papierosów.

Ile średnio trwa wszczepienie jednego implantu?

Przygotowanie do wszczepienia implantu wymaga wcześniejszej wizyty kontrolnej i wykonania odpowiednich badań. Sam zabieg jest krótki, trwa około 20 minut.

Czy wszczepienie implantu boli?

Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, dzięki temu jest całkowicie bezbolesny.

Czy implantami można zastąpić braki zębowe?

Implanty stosowane są do zastąpienia korzenia zęba. Aby całkowicie odbudować ząb należy wykonać również odbudowę protetyczną na wcześniej wykonanym implancie.

Jaki jest odsetek niepowodzeń?

Ryzyko odrzucenia implantu jest niełatwe do określenia ponieważ zależy od wielu czynników. Aby je zminimalizować należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, przede wszystkim dbając odpowiednio o higienę jamy ustnej. Przed zabiegiem należy także wykluczyć istnienie chorób ogólnych, które mogą zaburzyć proces zrastania się implantu z kością. Dzięki zastosowaniu się do powyższych zaleceń można maksymalnie ograniczyć ryzyko niepowodzenia.

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka