dentalove warszawa dentalove warszawa


Endodoncja

Leczenie kanałowe

Czym jest endodoncja?

Leczenie chorób miazgi zęba

Endodoncja, powszechnie określana jako leczenie kanałowe, to leczenie chorób miazgi zęba. Rozwijający się, nieleczony ubytek dociera do korzenia zęba w wyniku czego konieczne jest leczenie kanałowe. Może być ono również potrzebne w przypadku doznania urazu mechanicznego.

Endodoncja polega na usunięciu chorych tkanek zęba i zastąpieniu ich odpowiednim materiałem stomatologicznym. Leczenie odbywa się pod znieczuleniem, dzięki czemu możliwa jest całkowita eliminacja bólu.

Leczenie kanałowe musi być przeprowadzone precyzyjnie, aby było w pełni skuteczne, dlatego niejednokrotnie jest czasochłonne. Wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu zwiększa precyzję i ułatwia oraz przyspiesza jego wykonanie. W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnego sprzętu, gwarantując dokładność oraz skuteczność przeprowadzanego przez naszych specjalistów leczenia.

Proces leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Po dokonaniu kontroli uzębienia lekarz stwierdza czy występują ubytki. W przypadku podejrzenia, że ubytek kwalifikuje się do leczenia kanałowego może być konieczne wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

Leczenie rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego. W następnej kolejności lekarz usuwa chore tkanki zęba oraz miazgę – jeszcze niedawno standardem było tzw. zatruwanie zęba, jednak w nowoczesnych gabinetach rozwiązanie to nie jest już stosowane.

Dowiedz się więcej

Po oczyszczeniu i odkażeniu następuje wypełnienie kanałów. Wykorzystuje się tu specjalną substancję stomatologiczną, wnikającą w strukturę zęba, która po czasie ulega stwardnieniu. Ostatnim etapem leczenia jest założenie podkładu, który oddziela kanał od plomby, a następnie samej plomby.

W sporadycznych przypadkach wskazane jest zastosowanie antybiotyku przed założeniem plomby. Wówczas konieczna jest kolejna wizyta w celu zakończenia leczenia poprzez wypełnienie ubytku.

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety leczenia pod mikroskopem

Skuteczne, precyzyjne leczenie

Nowoczesna technologia pozwala na znaczne zwiększenie skuteczności leczenia kanałowego. Zabieg endodontyczny wymaga dużej precyzji, dlatego podczas leczenia wykorzystywany jest mikroskop. Dzięki niemu lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg znacznie dokładniej, co pozwala na:

W naszym gabinecie korzystamy z najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych. W połączeniu ze specjalistyczną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem naszych lekarzy możemy zagwarantować naszym Pacjentom skuteczne, bezpieczne i precyzyjne leczenie kanałowe bez bólu.
Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Nigdy nie przypuszczałem, że można polubić wizyty u dentysty:)

Rafał K.


Rewelacja! Dentalove to synonim profesjonalizmu. Jestem pod ogromnym wrażeniem z jaką kulturą zostałem powitany już u progu tego gabinetu.(…)

Łykasz T.


Moj prawie 3 letni synek dal wyleczyc zabka bez problemu , a wszystko to dzieki Pani dr Kasi

Beata T.


(…)Profesjonalnie, bez bolu. Wskazania dostalam na pismie, normalnie bym o wszystkim zapomniala. Szczerze polecam i gabinet i Pania Dr.(…)

Gaba G.


(…)Zapisałam się na kolejną wizytę i juz wiem gdzie i u kogo wyleczenia wszystkie swoją ząbki. Jeśli chcecie wymazać złe wspomnienia to tylko tam ☺ i tylko z tym lekarzem 🙂

Maja J.

Endodoncja leczenie pod mikroskopem – cennik

Konsultacje i leczenie. Poznaj ceny naszych usług

Konsultacja endodontyczna
100 zł
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
600 – 1400 zł
Powtórne leczenie re-endo
200 – 400 zł + leczenie kanałowe

Zobacz cały cennik »

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Wiele osób obawia się leczenia kanałowego. Krąży wiele nieprawdziwych informacji na temat długotrwałości i bolesności takiego leczenia. Aby rozwiać Twoje wątpliwości zebraliśmy pytania, które najczęściej zadają nam Pacjenci przed zdecydowaniem się na leczenie kanałowe.

Co to jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest to leczenie wdrażane w przypadkach gdy próchnica zainfekowała miazgę zęba.

Czy przed leczeniem kanałowym trzeba zatruć ząb?

Nie, w naszym gabinecie unikamy zatruwania zębów ze względu na szkodliwy wpływ preparatów na cały organizm.

Czy leczenie kanałowe boli?

Nie, tak jak przy wielu innych procedurach stosowanych w stomatologii możemy znieczulić miejsce zabiegowe i leczenie kanałowe staje się bezbolesne.

Jakie są zalety leczenie pod mikroskopem?

Leczenie pod mikroskopem daje lekarzowi możliwość dokładnej kontroli wzrokowej wszelkich wykonywanych czynności. Zauważenia niepokojących zmian pęknięć i resztek starszych wypełnień.

Jakie są wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem?

W naszym gabinecie, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy standard leczenia każde leczenie kanałowe przeprowadzamy pod mikroskopem.

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka