dentalove warszawa dentalove warszawa


Tomografia 3D i Pantomogram

Bezinwazyjna diagnostyka

Tomografia 3D

Cyfrowe RTG

Pantomogram to panoramiczne zdjęcie, pozwalające na diagnozowanie problemów ze stanem uzębienia. Obraz przedstawia nie tylko zęby, ale również kości szczęki i żuchwy. Na zdjęciu widoczne są również stawy skroniowo-żuchwowe oraz zatoki szczękowe.

To nowoczesne rozwiązanie znacznie ułatwia lekarzom postawienie diagnozy oraz zlokalizowanie problemów niezauważalnych podczas rutynowej kontroli. Co istotne, specjalista ma możliwość wykrycia niepokojących, bezobjawowych zmian.

Analizując zdjęcie panoramiczne stomatolog może ocenić stan uzębienia czy sprawdzić jakość zastosowanych wypełnień. Pantomogram jest wykorzystywany podczas leczenia protetycznego i implantologicznego. Jest także pomocny podczas planowania zabiegu chirurgicznego jamy ustnej. Zdjęcia tego typu bardzo często wykonuje się przed usunięciem tzw. zębów mądrości.

Jak wykonujemy zdjęcia RTG

Przebieg wykonania pantomogramu

Wykonanie zdjęcia RTG jest wyjątkowo szybkie i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Nie wymaga szczególnego przygotowania. Przed wykonaniem pantomogramu Pacjent proszony jest jedynie o zdjęcie metalowych przedmiotów, znajdujących się w okolicy twarzy.

Wykonujmy zdjęcia RTG:
• pantomograficzne;
• punktowe zębowe;
• zatok szczękowych;
• stawów skroniowo-żuchwowych
• tomografia 3D szczęki
• tomografia 3D żuchwy

Nasze standardy. Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Cieszymy się zaufaniem pacjentów, którzy chętnie do nas wracają i polecają swoim bliskim oraz znajomym. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów to gwarancja właściwie przeprowadzonego zabiegu. Nieustannie dbamy o nasz rozwój, zdobywając informacje o nowych metodach, rozwiązaniach oraz produktach. Dysponując aktualną wiedzą, możemy zaproponować naszym pacjentom najlepsze dostępne rozwiązania i najbezpieczniejsze implanty. Z efektami naszej pracy możesz zapoznać się poniżej.

Zalety zdjęć pantomograficznych

Precyzyjna, szybka diagnostyka

Nikt nie lubi spędzać dużej ilości czasu u lekarza. Żmudne, długotrwałe badania nie należą do przyjemności. Korzystając z możliwości jakie daje wykonanie zdjęcia pantomograficznego można w ciągu kilku minut uzyskać wynik, który pozwoli na postawienie diagnozy przez specjalistę.

Dlaczego warto wykonać zdjęcie RTG?

Będąc na wizycie kontrolnej u stomatologa warto zapytać o możliwość wykonania zdjęcia w celu dokładniejszego skontrolowania stanu swojego uzębienia oraz wykluczenia bezobjawowych schorzeń.

Nowoczesny RTG

Panoramiczny Hyperion My Ray

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu możemy zagwarantować naszym Pacjentom szybką, dokładną, a jednocześnie bezpieczną diagnostykę.

Nasz pantomogram:

Wciąż masz wątpliwości? Zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych pacjentów.


Bardzooo bardzooo miła atmosfera we wnątrz , profesjonalni ludzie , zero bólu , nie ma co sie bać tego dentysty ,jest tam meeegaaa super !!!(…)

Mateusz Ł.


Bezboleśnie to najważniejsze sprawdziłem

Mirosław G.


Polecam

Paulina P.


Gorąco polecam wszystkim, a szczególnie tym którzy boją się wizyt u dentysty! Pani doktor Magda ma niezwykle profesjonalne podejście do(…)

Anna S.


nigdy więcej nie powiem że boję się Dentysty 🙂 bardzo przyjemne wnętrze, bardzoooo miła i profesjonalna Pani doktor i(…)

Anka O.

Cyfrowe RTG – cennik

Konsultacje i leczenie. Poznaj ceny naszych usług

Zdjęcie RTG cyfrowe
30 zł
Zdjęcie pantomograficzne
90 zł
Tomografia 3D szczęki ( 1 łuk )
150 zł

Zobacz cały cennik »

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Wciąż masz wątpliwości lub potrzebujesz więcej informacji na temat zdjęć pantomograficznych? Zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami naszych Pacjentów. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami.

Po co są robione zdjęcia RTG?

Nie wszystkie zmiany lub choroby zęba są widoczne gołym okiem. Przed usunięciem zęba sprawdzamy w jaki sposób ułożone są jego korzenie. W czasie leczenia kanałowego sprawdzamy wypełnienie kanałów. Ortodonta sprawdza kat nachylenia zęba a periodontolog sprawdza zanik kości.

Czy zdjęcia pantomograficzne są bezpieczne?

Tak, niektórzy klinicyści twierdzą że takie badania powinno się wykonywać raz do roku. Zdjęcia RTG wykonywane cyfrowo są w pełni bezpieczne i posiadają znikome ilości promieniowania.

Jakie są dawki promieniowania zdjęć RTG?

Średnia dawka promieniowania podczas wykonywania zdjęcia zęba to 2,17 mSv, zaś zdjęcie panoramiczne to 10 µSv. Dla porównania 10 µSv to tyle samo co godzina lotu samolotem Wykonanie 10 zdjęć radiowizjografią stosowaną w naszym gabinecie odpowiada 1 zdjęciu rtg zęba na kliszy.

Czemu zdjęcie RTG nie jest na kliszy?

Zdjęcia RTG nie są już na kliszy ponieważ dzisiejsze czujniki RTG potrzebują mniej promieniowania niż kiedyś klisza do naświetlenia. W trosce o pacjentów używamy tylko cyfrowe RTG

Chcesz się umówić na wizytę

Skontaktuj się z nami, przyjdź na konsultację

tel.: 22 308 60 50, e-mail: dentalove@dentalove.pl
Pracujemy: pon. - pt.: 8 00 - 20 00 , Sob.: 8 00 - 14 00

 
 

Zobacz nasze pozostałe usługi

 
 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka