dentalove warszawa dentalove warszawa


Skaling, piaskowanie, fluoryzacja – metoda na czyste i zdrowe zęby

21 lipca 2017

Białe, lśniące zęby to marzenie niemal każdego z nas. Domowe sposoby nie zawsze pomagają. Uzyskany efekt nie zawsze jest taki, jakbyśmy chcieli.

Poza tym niektóre domowe sposoby mogą być szkodliwe dla naszych zębów, a w pewnych kwestiach i tak nie zdołamy zrobić tego samodzielnie.

Zatem lepiej jest zdecydować się na profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym. Dzięki czemu mamy pewność, że naszym zębom nic nie grozi, a my będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.

Skaling

To jeden z głównych etapów oczyszczania zębów u dentysty. Jest to nic innego, jak po prostu usuwanie kamienia. Stanowi on nie tylko stanowi nieciekawy efekt wizualny, ale może przyczyniać się do powstawania różnorodnych chorób. Skaling zębów wykonuje się różnymi metodami, do których zalicza się:

Mimo, że zabiegowi może towarzyszyć pewien dyskomfort, nie jest on bolesny. Domowymi sposobami nie damy rady usunąć kamienia. Potrzebny jest do tego specjalny sprzęt.

Piaskowanie

Teraz przyszedł czas na osad i przebarwienia. Do ich usuwania stosuje się silny strumień wody, powtarza i bardzo drobnego proszku. Świetnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia powstałe w wyniku palenia, picia kawy, herbaty czy jedzenie niektórych pokarmów. Dzięki piaskowaniu usuniemy nalot nawet z najciężej dostępnych miejsc. Zabieg jest szybki i bezbolesny.

Fluoryzacja

To już ostatni etap w drodze do pięknego, białego uśmiechu. Fluoryzacja służy zlikwidowaniu chwilowej nadwrażliwości zębów po zabiegu. Ponadto ma za zadanie wzmocnić oczyszczone powierzchnie zębowe przed ubytkami. Stomatolog nakłada preparat o wysokim stężeniu fluoru na zęby. Zasycha on na powierzchni zębów, tworzą ochronną powłokę, a tym samym stopniowo uwalniając zawarte związki, które chronią szkliwo.

Wybór gabinetu

Wiele gabinetów oferuje wymienione wyżej usługi. Najlepiej jednak wybrać się do zaufanego dentysty, który doradzi oraz wykona zabieg profesjonalnie. Pamiętaj, że ważny jest nie tylko ładny uśmiech, ale przede wszystkim zdrowe zęby.

Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą stomatologii zachowawczej i profilaktyki.

 

 
Dla niepełnosprawnych
Akceptujemy karty płatnicze VISA i Mastercard
Certyfikowany RTG-Pantomogram
Klimatyzacja
Wi-Fi
Beztresowe i bezbolesne leczenie
Miejsce przyjazne dzieciom i małym pacjentom
Parking
Kawa
Relaksująca muzyka